Giyotin Kesim

Giyotin Kesim

Giyotin kesim hizmetimiz genellikle kesimi zor olan metallerin koparma işlemi yapılarak kesilmesi işlemi için kullanılan tanımdır. Bu işlem sırasında kullandığımız makaslar hem tasarım hem çalışma prensibi hem de kullanım şekli yönünden günlük hayatta kullanılan makaslara fazlasıyla benzemektedir. Bu makaslar çift bıçaklıdır. Bir tanesi hareketli olan bıçakların diğeri sabit olmaktadır. Genelde alt makas sabit olurken üst makas hareketli olur. Bu bıçaklar arasında ise belli bir boşluk olur. Bu boşluk kesilecek olan metalin kalınlığı oranında bir büyüklüğe sahip olarak değişiklik gösterir. Geçmişte bu mekanizma elle kontrol edilirken günümüzde bilgisayar yoluyla kolayca kontrolünü yapabilmekteyiz

 Giyotin Kesim Faydaları

Demir, çelik ve sac giyotin kesim hatasız ve hızlı olması sebebiyle üretilen malzemeden alınan verimi önemli ölçüde artırmaktadır. Bu yöntem zor kesilen demir, çelik, sac gibi ürünlerin daha düzgün, daha hatasız, daha hızlı ve daha kısa sürede, çok sayıda kesilmesini sağlamaktadır.

El ile kesimi yapılan bir metalde oluşacak olan küçük hatalar bu metalin deforme olmasına sebep olur. Bu şekilde hem malzeme hem de zaman kaybı ortaya çıkar. Bu tür durumlar hem yapılacak işin süresini uzatır hem de maliyeti olması gerekeninin üzerine çıkarır. Bu tür sorunlara çözüm olarak giyotin kesimi kullanan işletmeler hem hatasız metal kesimine hem de daha yüksek bir kâr ile üretime kavuşmuşlardır.

Giyotin Kesim Kullanım Alanları

Demir, çelik, sac giyotin kesim özelikle inşaat sektöründe çok sık başvurulan bir yöntemdir. Müstakil evlerden çok katlı binalara kadar  inşaat sektörünün birçok alanında demirin, çelik ve sac gibi materyallerin kesilmesi için bu yöntem kullanılır. Giyotin kesim ile malzemeleri daha hızlı daha hatasız ve daha kaliteli bir şekilde kesiyoruz. Bu yöntem sert malzemelerin kesilmesinde kullanıldığı için oldukça dayanıklı ürünler meydana gelmektedir. Bu özelliklerinden dolayı giyotin kesim makine sektöründe, tarım sektöründe ve özellikle otomotiv sektöründe çok sık başvurulan bir yöntem olmuştur. Yılların verdiği tecrübe ve profesyonel bir ekip ile çalışan firmamız müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak talebe uygun hizmet vermektedir. Siz de her türlü giyotin kesim hizmeti için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Efe Metal