Dilme

Dilme

Alüminyum ile kaplı olan sac ürünler, sıcak alüminyum alaşımı ve silisyum ile her iki tarafı da kaplı olmak üzere daldırma işlemi sonucu oluşturulmuş çelik ürünlerdir. Çelik korozyon karşısında iyi direnç gösterirler. 800 derece ile birlikte daha düşük sıcaklıklar için de temel malzemesi olan çeliğin özelliklerini barındırırlar. Bu özellikle bir ısı değiştiricisi için kullanılır. Bununla birlikte fırın, su ısıtıcısı, barbekü ocağı, pişirme tavası için de tercih edilir.

Alusi ürün, çelik bir sac üzerinde çift tarafı çinko ve alüminyum alaşım ile kaplama yaparak üretilir. Bu ürünlerin ısı mukavemeti yüksek olduğundan ekzoz, motor ve fırın gibi yüksek oranda ısı üreten her alanda kullanılmaktadır. Dilme sac hizmeti tesisimizde bulunan modern dilme hatlarıyla gerçekleştirilir. Bütün dilme işlemlerinde olduğu gibi bu tür sac dilme işlemleri konusunda da modern araç parkurumuzda ve uzman personelimizle yüksek bir memnuniyet garanti ile hizmet veriyoruz.

Kullanım Alanı

Ev aletleri, medikal alanlar, kimyasal proses, inşaat sanayi, aydınlatma gereçleri, mutfak eşyası, soğutma ve ısıtma havalandırma sanayisi, çatı kaplama, basınçlı kaplar, panel, mimari uygulama, radyatör imalatı, otomotiv sanayi, ambalaj sanayi, depolama teçhizatı, gibi alanlarda sac dilme tercih edilir.

Bununla birlikte genel amaçlı olan metalik iş türleri, deniz atmosferine maruz kalmış yakıt ve yağ tanklarında da kullanılır. Bunlar dışında ise beyaz eşya, gıda makineleri ve otomotiv başlıca kullanım alanlarıdır.

DKP Rulo Dilme

Bu işlemin genel kullanım alanı aşağıdaki gibidir:

  • Soğuk şekillendirme için uygun derin çekilme kaliteler, otomotiv sektörü görünür ve görünmez parça üretimi, dayanıklı ev aleti üretimi, ofis ya da ev için mobilya üretimi, beyaz eşya üretimi, soğutma ısıtma ve havalandırma donanımı üretimi gibi uygulamalarda kullanılır.
  • Derin sıvama gereken her tür parça imalatı için ekstra derin çekilebilen sac kullanılır. Kaynaklama özelliği yanında yüzey kısmına kolay bir şekilde kimyasal kaplama da yapılır.
  • İyi şekillenen, yüksek mukavemet ihtiyacı olan özellikle de otomotiv parça üretiminde kaynaklanabilir özelliği koruyan, düşük karbon ve mikro alaşımlandırma yöntemiyle üretilmiş olan çelik kaliteler kullanılır.

 

 

Efe Metal